Dlaczego My ?

Specjalizujemy się w badaniach fokusowych

zogniskowanych wywiadach grupowych FGI (Focus Group Interviews)

 

Jest to jedna z najpopularniejszych metod badań jakościowych, szczególnie często wykorzystywana w badaniach marketingowych. Badanie ma formę dyskusji grupowej, kontrolowanej przez moderatora i prowadzonej na podstawie wcześniej przygotowanego scenariusza rozmowy. Przebieg wywiadu może być rejestrowany. FGI stosuje się najczęściej do testowania nowych konceptów, np. logo, skuteczności opakowań czy reklamy oraz do badania zachowań konsumenckich, testów organoleptycznych (smak, zapach, kolor, konsystencja). Zaletą badania jest jego twórczy i inspirujący charakter oraz możliwość pogłębionej analizy tematu.

Oferujemy także metody stanowiące modyfikacje FGI:

  • Minifokus (FGI w mniejszym gronie: 4-6 osób) – stosujemy ją, gdy temat wymaga większego pogłębienia, jest skomplikowany, gdy badamy fachowców.
  • Grupa przedłużona (extended group) – jest to kilkugodzinny wywiad grupowy, który stosujemy, gdy temat wymaga czasochłonnych technik badawczych, gdy potrzebujemy wiele czasu na wprowadzenie do tematu, który może być bardzo złożony, trudny dla uczestników.
  • Grupa kreatywna (creativity group) – celem grupy jest tworzenie nowych pomysłów i idei, związanych z wprowadzaniem na rynek nowych produktów i usług, znajdowania nowych zastosowań dla produktów i usług obecnych na rynku lub nowych form promocji.
  • Grupa znajomych (affinity group) – FGI przeprowadzone z ludźmi, którzy znają siebie nawzajem. Taki wywiad daje badanym poczucie komfortu, bezpieczeństwa, pozwala na szczere wypowiedzi na tematy trudne lub związane z podejmowaniem decyzji w gronie przyjaciół lub rodziny.
  • Diady, triady – wywiady z dwójką lub trójką respondentów, służą głównie konfrontacji odmiennych stanowisk wobec tematu wymagającego pogłębienia.

 

Stosujemy autorskie metody badawcze:

  • Hybryda badanie hybrydowe to badanie przygotowane pod indywidualnego klienta łącząc kilka metod w jednym badaniu:
    Lata doświadczeń badawczych, ciągle poszerzana wiedza metodologiczna oraz branżowa intuicja pozwoliły nam stworzyć hybrydową metodę badań.  Dzięki sporej ilości  przeprowadzonych  badań z wielu zakresów, wiemy jak  zbudować scenariusz  badania oparty na różnych narzędziach. Łączymy kilka metod w jednym badaniu!
  • Metafora - "świadoma intencja i nieświadome myśli":
    Metoda polega na odkryciu nieświadomych myśli konsumenta, które opierają się na uczuciach i skojarzeniach.  Wydobywa odczucia związane z marką/produktem. Metafora zastępuje zamknięte  i sztywne pytania z kwestionariusza. Metoda ta wymaga od respondentów dużego zaangażowania i chęci współpracy. Wyłaniający się z metafor obraz postrzegania marki (produktu) przez nabywcę dostarcza nam użytecznych informacji pomocnych w kreowaniu dalszej komunikacji marketingowej i promocyjnej.  Metafory wskazują drogę udoskonalania produktu, pozwalają zrozumieć korzyści kluczowe dla nabywców, umożliwiają holistyczną ocenę doświadczeń konsumentów, a także dostarczają danych przydatnych do prowadzenia dalszych studiów badawczych. 

 

 

Stosujemy nowoczesne technologie

Jako Centrum Rozwoju  Biznesu z wieloletnim stażem na rynku, oprócz standardowych metod badawczych oferujemy innowacyjne rozwiązania:

  • Technologia Eye-Tracking :
    jest szczególnym rodzajem badania, ponieważ można je traktować jednocześnie jako badanie jakościowe i ilościowe. Po drugie z uwagi na pomiarowy i fizjologiczny charakter badania, bazującego na pomiarze pracy narządu wzroku, uzyskujemy twarde reprezentatywne dane ilościowe, a z drugiej strony możemy otrzymać mierzalny materiał jakościowy będący punktem wyjścia do innego typu badań ilościowych.

Wspieramy naszych Klientów w informacji jak podąża wzrok konsumentów ich produktów (na co zwracają uwagę, jak długo się nad czymś zastanawiają, itp.) 

  • Wirtualna rzeczywistość:
    umożliwia doświadczenie bycia w symulowanej, generowanej na bieżąco trójwymiarowej przestrzeni. Osoba doświadczać będzie środowisk wirtualnych za pomocą gogli, które umożliwiają stereoskopowe  widzenie symulowanej przestrzeni oraz rozglądanie się w niej, za pomocą czujników ruchu głowy. 

W ramach wirtualnej rzeczywistości istnieje możliwość przeprowadzania wielu badań, wśród nich: 

  • badanie na skojarzenia z produktem w konkretnym kontekście (dom, praca, ulica) – wirtualna półka sklepowa,
  • badanie w przestrzeni wirtualnej rzeczywistości - dzięki temu badana osoba ma wrażenie przebywania w innym miejscu, co umożliwia uzyskanie bardziej realnych wyników niektórych badań takich jak np. odbiór reklamy w konkretnej przestrzeni miejskiej,
  • badanie spostrzegawczości - czy zauważyłeś reklamę jeżeli miałeś się skupiać na innej czynności np. prowadzenie samochodu,
  • badanie na czas reakcji,
  • badanie na elementy przyciągające uwagę w reklamie oraz inne wynikające z potrzeb Klienta
 

Marki